Бетис победи Хетафе с 2:1 в отложен мач от 3-ия кръг на испанската Ла Лига.

В герой за севилци се превърна Джовани Ло Селсо. Аржентинският национал отбеляза и двата гола за "вердибланкос", а тимът на Мануел Пелегрини събра 8 точки и се настани на шестото място в класирането.

След нулево първо полувреме Бетис упражни силен натиск след почивката. Той доведе до резултат в 58-ата минута. Тогава Луис Мия направи дузпа за Бетис, след като удари с ръка топката в своето наказателно поле. Дузпата реализира опитният Ло Селсо за 1:0.

Пак той реши всичко четвърт час преди края на мача. Аржентинецът овладя пас от Марк Роха, шутира силно и след рикошет в тялото на противников защитник топката спря в мрежата зад гърба на вратаря Сория - 2:0. Силите на гостите стигнаха само за почетно попадение, което беше дело на резервата Мауро Арамбари в добавеното време.