Селтик започна блестящо участието си в Шампионската лига. "Детелините" разбиха Слован (Братислава) с 5:1. За първи път те стартират турнира с победа, а днес те постигнаха най-големия си успех в състезанието.

Лиъм Скейлс откри резултата, след като засече с глава центриране от ъглов удар в 17-ата минута. Шампионите на Шотландия създадоха още достатъчно възможности за гол преди почивката, но такъв не падна. В началото на второто полувреме обаче Киого Фурухаши удвои аванса на домакините.

We have lift off in the @ChampionsLeague! 🚀#CelticSlovan | #UCL | #CelticFC🍀 pic.twitter.com/o1x52q984N

— Celtic Football Club (@CelticFC) September 18, 2024

Последваха още шансове пред вратата на гостите преди Арне Енгелс да отбележи третото попадение от дузпа в 56-ата минута. Кевин Вимер отбеляза красив гол за Слован след час игра, но това не върна надеждите на словаците, тъй като Селтик продължи да доминира. Дайзен Маеда направи резултата 4:1, а четири минути преди края резервата Адам Айда също се разписа.