Тотнъм преодоля третия кръг на "Карабао Къп" след измъчена победа с 2:1 над Ковънтри. Тимът от Чемпиъншип поведе в 63-ата минута с гол на Брандън Томас-Асанте, но допусна обрат в края. Попаденията за "шпорите" отбелязаха Джед Спенс (88) и Бренън Джонсън (90+2).

Мениджърът на Тотнъм Анге Постекоглу направи доста промени в състава си в сравнение с дербито на Северен Лондон срещу Арсенал, загубено с 0:1. Сред титулярите се появиха Фрейзър Форстър, Арчи Грей, Раду Драгушин, Бен Дейвис, Папе Сар, Лукас Бергвал, Уилсон Одобер и Тимо Вернер.

Брайтън се класира за следващия кръг след успех над Уулвърлхямптън с 3:2.

"Чайките" взеха комфортен аванс от два гола до средата на първото полувреме. Първо Карлос балеба откри резултата след хубав изстрел по земя в 14-ата минута, а Саймън Адингра покачи в 31-вата минута.

Гонсало Гедеш намали секунди преди почивката за 2:1.

В 85-ата минута обаче след контраатака домакините ликуваха пак. Силен шут на Дани Уелбек бе спасен от вратаря, но Ферди Кадиоглу отблизо довкара топката за 3:1.

В добавеното време гостите направиха загубата си по-почетна. Йорген Ларсен се възползва от грешка в отбраната и отне топката в наказателното поле, след което върна за Томас Дойл, който с мощен шут с помощта на напречната греда оформи крайното 3:2.