Шотландският гранд Селтик стартира по впечатляващ начин кампанията си в Шампионската лига с категорична победа 5:1 срещу Слован (Братислава).

Лиъм Скейлс откри резултата в 17-ата минута, а след почивката домакините се развихриха и пред вратата на съперника стана страшно. Японецът Киого Фурухаши удвои (47), а в 56-ата минута Арне Енгелс реализира дузпа за 3:0.

Бившият футболист на Тотнъм Кевин Вимер намали резултата четири минути по-късно, но още един японски национал - Дайзен Маеда, върна предимството от три гола на шотландския шампион.

Крайното 5:1 оформи резервата Адам Айда през 86-ата минута.

Борусия (Дортмунд) постигна класическа победа с 3:0 срещу Брюж като гост.

Домакините могат да съжаляват, че са изпуснали двубоя, тъй като през първите 75 минути те стояха по-добре на терена. Хюго Ветлесен и капитанът Ханс Ванакен стигнаха до най-чистите положения за белгийския шампион, но завършващите им удари оставиха публиката на стадион "Ян Брейдел" разочаровани.

"Жълто-черните" откриха резултата в 76-ата минута чрез резервата Джейми Беноа-Гутенс. 2-годишният англичанинът покачи на 0:2 малко по-късно.

Крайният резултат оформи Серху Гираси, който реализира дузпа дълбоко в добавеното време.