Женският тим на Левски София е в италианския град Пезаро, където провежда мини лагер благодарение на договора за партньорство с местния Мегабокс Волей.

Част от него бяха 2 контролни срещи в съкратен вариант.

Срещу домакините от Мегабокс Волей, които са част от италианския елит, момичетата на старши треньора Радослав Арсов отстъпиха с 0:2 (23:25, 14:25).

В спаринга с представителя на Серия А2 Сан Джовани “сините" поведоха, но след изравняване изгубиха тайбрека - 1:2 (28:26, 20:25, 11:15).

Особено в първите геймове нашите състезателки се представиха на много добро ниво. Най-резултатна за тима ни в двамата мача бе Микаела Стоянова (8 и 15 точки).

Съставът на Радослав Арсов се завръща в България утре.

На 27 и 28 септември в зала "Левски София" той ще приеме за 2 контроли румънския Динамо (Букурещ).

В първите си 3 приятелски мача за подготовката "сините" записаха победи, за да спечелят турнира за Купата на кмета на Драгоман.