Септември и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в отложен мач от третия кръг на efbet Лига. Срещата се проведе на стадион "Локомотив" в "Надежда".

Бирсент Карагарен откри резултата в 16-ата минута, а в 21-ата Витиньо изравни. Равенството не позволи на гостите да се приближат на точка от първата четворка, докато домакините продължават позитивната си серия от две победи и хикс в последните си три шампионатни срещи.

Футболистите на Валентин Илиев започнаха по-добре двубоя и освен попадението веднъж нацелиха и греда след шут на Илиевски. След 20-ата минута обаче Септември не само изравни играта и резултата, но можеше дори да вземе трите точки, но два удара на техни футболисти се отбиха в напречната греда.

И този сблъсък не мина без спорни съдийски отсъждания, тъй като в неговия край съдиите подминаха сериозни претенции за дузпа на ЦСКА 1948.

Гостите отново започнаха с Божев под рамката на вратата за сметка на Маринов, както бе и в предишния двубой срещу Локомотив в Пловдив, спечелен от "червените" с 2:0. Атаката този път поведе Марио Илиевски вместо Сердюк.

Символичните гости можеха да открият в 7-ата минута. Техните футболисти комбинираха добре, след което Илиевски бе изведен сам срещу вратаря, но Шейтанов изби. Топката се върна в северномакедонския национал и той отново отправи шут от 8-9 метра, но този път в дясната греда. Септември отговори с опасен набег в 10-ата минута. Митков центрира към оставения непокрит Рупанов. Юношата на Левски отправи удар с глава, но високо над вратата. Само 120 секунди след това Карагарен и Кирилов комбинираха бързо в наказателното поле на противника. Вторият шутира под ъгъл в аут.
В 14-ата минута все пак Илиевски прати топката в мрежата на Септември, но попадението бе отменено заради засада. Отмененият гол не спря "червените" и те откриха резултата в 16-ата минута. Илиевски изведе Карагарен сам срещу Шейтанов и крилото вкара в близкия ъгъл. Домакините бързо отговориха на предизвикателството. Чандъров изведе Витиньо сам срещу Божев в 21-ата минута, нападателят шутира в близкия ъгъл и провря топката между гредата и ръцете на вратаря. В 29-ата минута Кирилов овладя отляво дълъг пас, преодоля двама съперникови състезатели и стреля фалцово към далечния ъгъл, но покрай вратата. В 45-ата минута Пишчевич допусна груба грешка, която можеше да струва скъпо на ЦСКА 1948. Моран му отне топката и подаде на Витиньо. Футболистът на Септември отправи топовен удар от 20 метра, който разтресе напречната греда.

Пет минути след почивката Моран шутира отдалеч, но в ръцете на Божев. В 69-ата минута ЦСКА 1948 поиска дузпа. Митков изчисти с глава във вдигнатата ръка на Оливейра, но Красен Георгиев не отсъди наказателен удар, а ВАР арбитърът Васил Минев също не сигнализира за нещо нередно. В 76-ата минута гостите получиха възможност да реализират след грешка на Шейтанов, но Октавио стреля слабо и бранител на Септември, намиращ се на два метра пред голлинията, изчисти напред. Септември отговори с удар в гредата на Степонавичус. Резервата на Септември стори това в 83-ата минута, когато разтресе напречния дирек с мощен шут от 22-23 метра.

СЕПТЕМВРИ - ЦСКА 1948 1:1

0:1 Бирсент Карагарен 16
1:1 Витиньо 21

СЕПТЕМВРИ: 21. Шейтанов, 9. Чандъров, 5. Полендаков, 27. Върбанов, 4. Христов, 6. Очаи, 8. Моран, 19. Митков, 11. Рупанов, 22. Витиньо, 24. Гутиерес

ЦСКА 1948: 33. Божев, 81. Бидунга, 22. Даскалов, 28. Пишчевич, 9. Карагарен, 40. Илиевски, 10. Кирилов, 11. Бузон, 2. Перейра, 14. Иванов, 7. Талис