Черноморец (Балчик) срази у дома Бенковски (Исперих) с 5:0 в среща от втория квалификационен кръг на Североизточна България от турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Треньорът на гостите Александър Димов започна мача с деветима футболисти, които по-малко играха в предишните мачове. Домакините пренесоха играта в половината на Бенковски. Дани Бонев даде тон за победата с попадение от дузпа, само 120 секунди след началото. Баръш Николаев удвои. После Бонев направи резултата категоричен. Никола Владев вкара четвъртия гол. След почивката за тима от Исперих влязоха шестима титуляри. Съперникът намали оборотите и настана равновесие на терена. Толга Мюрвет вкара петото попадение.

В следващият кръг на турнира на Североизтока продължават още отборите на Септември (Тервел) и едноименния тим на Аксаково.