Добруджа постигна категоричен успех с 5:0 над дублиращия отбор на Ботев (Пловдив) на базата на "жълто-черните" в "Коматево" в среща от 11-ия кръг на Втора лига. Гостите откриха резултата в 33-тата минута чрез Андриан Димитров, а останалите четири попадения паднаха след почивката.

Велислав Боев удвои в 56-тата минута, а седем по-късно Лукас Кардозо сложи точка на спора. Последните два гола бяха дело на Ивайло Климентов (75') и Петър Георгиев (81'). Победата е втора поредна за тима от Добрич, който се наложи над Струмска слава преди седмица.

Със спечелените 3 точки Добруджа вече има в актива си 20 и заема 5-ата позиция във временното класиране. "Канарчетата" остават на предпоследното място с едва 7 пункта.