Отборът на Реал Сосиедад записа безпроблемен домакински успех с 3:0 над Валенсия в среща от осмия кръг на Ла Лига. По този начин баските прекратиха негативната си серия от шест мача без победа във всички турнири (три равенства и три загуби).

“Чури урдин” поведоха в резултата още в осмата минута, когато Такефуса Кубо се разписа след асистенция на Серхио Гомес. След това домакините продължиха да доминират, но трябваше да изчакат чак до 80-ата минута, когато резервата Ори Оскарсон с дебютния си гол удвои преднината им след подаване на появилия се като смяна Брайс Мендес. В добавеното време Гомес направи втората си асистенция в двубоя, чрез която Оскарсон на празна врата вкара второто си попадение за крайното 3:0.

FT: #RealSociedadValencia 3-0

A big home win for Imanol's men! 💙#LALIGAEASPORTS pic.twitter.com/Qi3kQyZI9j

— LALIGA English (@LaLigaEN) September 28, 2024

С тази победа Реал Сосиедад събра актив от 8 точки и се изстреля на 12-ата позиция в класирането, а съставът на Валенсия е в зоната на изпадащите като 18-и и с 5 пункта на сметката си.