Райо Валекано и Леганес направиха 1:1 в малкото дерби на Мадрид от Ла Лига, което този път беше от 8-ия кръг. В него дебют като титуляр за домакините записа Хамес Родригес, който беше привлечен наскоро. Бившият футболист на Реал Мадрид вече имаше две влизания в игра за “пчеличките” като смяна, но сега получи шанс да бъде на терена от първата минута. Макар да остана на него малко повече от час, Хамес заслужи приза за “Играч на мача”.

James Rodriguez 🪄🇨🇴 pic.twitter.com/Qkbfu0Napu

— LaLigaExtra (@LaLigaExtra) September 28, 2024

Младата надежда на испанския футбол Серхио Камейо изведе Райо напред още в 8-ата минута, но гостите изравниха в 55-ата чрез Хуан Крус.

За Райо това е четвърто реми, като отборът се движи сравнително добре. Леганес е със същия брой равенства, но има и три поражения, заради което е на крачка от изпадащите.