В Созопол, едноименния тим надигра Марица (Милево) с 3:0 за първи домакински успех от началото на сезона. Срещата е от деветия кръг на Югоизточната Трета лига. Станислав Митов даде тон за категоричния успех с попадение в 25-ата минута. В 34-ата пък Валентин Иванов удвои. Христомир Иванов направи резултата класически с гол в средата на второто полувреме. В 78-ата минута Серж Патрик Мондесур Врехуру от домакините беше отстранен с червен картон.

Петър Кюмюрджиев, треньор на Созопол, коментира случилото се пред Sportal.bg и разкри какво ще предприеме клуба.

„Нашият футболист и вратаря на гостите се сблъскаха. Съдията им вдигна жълти картони. После вратарят на Марица нарече Серж „мангал“. Нашият състезател отиде и го бутна, а съдията му вдигна червен картон. Подаваме контестация срещу расизъм. Няма да търпим да обиждат футболистите ни“.