Отборът на Дармщат допусна домакинска загуба с 1:2 в срещата с Магдебург от 7-ия кръг на Втора Бундеслига. Българският национал Фабиан Нюрнбергер се включи от резервната скамейка за домакините в 76-ата минута на мястото на Килиан Коредор, като остави добри впечатления, но не успя да помогне на отбора си да се спаси от поражението.

Всъщност мачът започна добре за Дармщат, който пръв поведе в резултата още в 11-ата минута с гол на Исак Лидберг.

Магдебург обаче успя да направи пълен обрат с попадения на Ливан Бурджу в 22-рата и Конър Кремпицки в 48-ата минута.

Гостите завършиха мача в намален състав след червен картон на Маркус Матисен в 73-тата минута.

След тази загуба Дармщат остава на 15-ото място с 5 точки. Магдебург пък излезе на 2-рата позиция с 15 точки.