Отборът на Шльонск (Вроцлав) така и не може да излезе от кризата, в която се намира от началото на сезона. Днес той записа трета поредна загуба с 1:2 в гостуването си на Мотор (Люблин) и все още няма победа на сметката си от началото на сезона. Алекс Петков бе титуляр за гостите и записа пълни 90 минути, докато Симеон Петров този път бе оставен на пейката и не се появи в игра.

Шльонск пръв взе преднина в мача, а резултатът откри бившият халф на Лудогорец Якуб Швиерчок в 44-тата минута.

Всичко за гостите обаче рухна в края на мача, когато допуснаха обрат. Първо Кристофър Симон изравни резултата в 83-тата минута, а дълбоко в добавеното време в 98-ата минута Марек Бартош донесе победата на домакините за крайното 2:1.

Така Шльонск остава на дъното на класирането с едва 4 спечелени точки до момента. Мотор пък се изкачи до 10-ото място с 10 спечелени точки.