Два от отборите с българско участие в първенството на Кипър имаха мачове днес. Всички обаче завършиха при равенства.

В срещата между Етникос (Ахна) и Анортозис се стигна до драматично 2:2. Домакините поведоха с голове на Мариос Стилиану в 45-ата и Мануел Де Ириондо в 47-ата минута, но гостите се добраха до точката с попадения на Рафа Лопеш от дузпа в 58-ата и Андреас Хрисостому в 82-рата минута.

Атанас Илиев влезе от резервната скамейка за Анортозис в 53-тата минута, заменяйки Адам Гюрчо и завърши мача с жълт картон дълбоко в добавеното време.

В другата среща между Омония (Арадипу) и Кармиотиса резултатът бе 1:1. Гостите поведоха чрез Христос Юсис в 14-тата минута, но домакините изравниха в 48-ата с попадение на Жоао Густаво. Християн Фоти остана на пейката за Омония.

След тези мачове и четирите отбора остават с равен актив от по 5 точки, като делят местата от 8-о до 11-то във временното класиране.