Интер Маями се добра само до равенство 1:1 в домакинството си на Шарлът от 31-вия кръг на редовния сезон в МЛС. И отново героят за домакините бе Лионел Меси, който отбеляза изравнителното попадение в 68-ата минута, след като преди това Карол Швидерски бе дал преднина на гостите в 57-ата минута.

През първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат, макар да имаха своите шансове.

В 54-ата минута гостите откриха резултата и с доза късмет. Бранд Бронико опита не особено добър удар извън наказателното поле, но топката се озова на пътя на Карол Швидерски, който успя да я отклони във вратата за 0:1.

Magic from Messi 🪄

(via @MLSes)pic.twitter.com/yQjVmqBbxy

— B/R Football (@brfootball) September 29, 2024

В 68-ата минута обаче Лео Меси показа класата си и донесе точката на своя тим. Аржентинецът получи топката пред наказателното поле и със страхотен изстрел не остави шансове на вратаря на съперника.

Това бе трето поредно равенство за Интер Маями, който обаче продължава да е убедителен лидер в Източната конференция с 65 точки в актива си и 8 преднина пред втория Кълъмбъс Крю. Шарлът пък зама 7-ата позиция в таблицата с 42 точки.