Американката Коко Гоф се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Пекин след отказване на нейната съперничка Наоми Осака при резултат 3:6, 6:4.

Японката, която спечели надпреварата през 2019 година, водеше с 6:3, 4:3 с пробив във втория сет, когато получи болки в гърба. Тя загуби следващите три гейма, като направи 12 непредизвикани грешки и реши да се откаже без изобщо да започне третия сет.

На четвъртфиналите Гоф ще играе с украинката Юлия Стародубцева, която се наложи с 7:5, 6:0 над номер 10 в схемата Анна Калинская от Русия.

В другия четвъртфинал ще се срещнат испанката Паула Бадоса и представителката на домакините от Китай Шуай Чжан.

Бадоса отстрани номер 2 в схемата Джесика Пегула от САЩ след 6:4, 6:0, докато Чжан се справи с 6:4, 6:2 с Магдалена Фрех от Полша.

В сряда са останалите четири мача от четвъртия кръг на турнира.

Снимки: Gettyimages