Бившият играч на Левски Уелтон изигра пълни 90 минути и дори вкара гол, който обаче бе отменен поради засада, с което не успя да спаси Гамба от минимална загуба срещу Серезо в дербито на Осака, което завърши 1:0 в полза на домакините.

Това беше двубой от 29-ия кръг на японския шампионат.

Футболистите на Серезо имаха по-добрите положения през първата част, но така и не стигнаха до гол. Той обаче падна малко след подновяването на играта, когато в 48-ата минута Нишио бе забравен при едно статично положение, обърна се и с точен удар по тревата откри резултата.

В 82-рата Уелтон получи топката по лявото крило, напредна и стреля безупречно. След разглеждане на гола обаче той бе отменен поради засада, което предизвика яростта на хората от скамейката на Гамба.

Така тимът на бившата звезда на Левски вече е в серия от девет поредни мача за първенство, в които не е постигал победа. Въпреки това Гамба е на пета позиция с 50 точки.