Лидерът Черноморец (Бургас) спечели в Нова Загора с 4:1 срещу Загорец за 11-а победа от началото на сезона. Срещата е от 13-ия кръг на Югоизточната Трета лига. С хеттрик да успеха допринесе капитана Живко Петков. Стана бърз двуостър мач, с непрестанни атаки към двете врати. В 28-ата минута, съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Станислав Маламов и Живко Петков я вкара. Мариян Тонев изравни с красиво попадение,

120 секунди преди почивката. 180 секунди след нея, Петков вкара с глава след центриране. Страничният съдия вдигна флага за засада, после го свали и главния арбитър посочи, че гола е редовен. Настанаха няколко минутни протести. След тях, бургазлии изпълниха фаул от тъчлинията вдясно и Петър Генчев вкара с глава третия гол. Петков оформи хеттрика си в 84-ата минута.