Българското крило Матео Стаматов изигра едно полувреме за своя Пари (Нижний Новогород) в двубоя с Ростов от 12-ия кръг на първенството на Русия. Той се появи като смяна на почивката на мястото на Кирил Боженов и се представи прилично. Срещата завърши 1:1, като домакините има за какво да съжаляват, че изпуснаха трите точки.

Пари поведе в 75-ата минута чрез Валери Царукян, но в добавеното време Ростов си спечели дузпа и стигна до равенството с точен изстрел на Максим Осипенко от бялата точка.

В другите мачове от деня Краснодар спечели като гост на Спартак (Москва) с 3:0, Химки пък победи с 2:0 в домакинството си на Локо (Москва). ЦСКА (Москва) пък измъкна труден успех с 1:0 като гост на Динамо (Махачкала).

Така Краснодар отново е лидер в класирането с 30 точки, пред Зенит с 29 и Локо (Москва) с 27. Пари (НН) е на 10-ата позиция с 12 спечелени точки до момента.