Реал (Мадрид) би Селта с 2:1 във Виго в мач от 10-ия кръг на Ла Лига.

Отново решителна роля за успехана гостите изиграха големите звезди Килиан Мбапе и Винисиус Жуниор.
Частица магия на французина доведе до първото попадение в 20-ата минута.
Едуардо Камавинга намери Килиан с диагонален пас, а нападателят отбеляза гол по изключително красив начин с неспасяем удар в горния десен ъгъл – 0:1.

Само две минути по-късно Селта отговори, като Борха Иглесиас промуши топката между краката на Тибо Куртоа и я прати във вратата му, но попадението не бе признато заради засада на испанския нападател.

BREAKING: Luka Modrić becomes the OLDEST player to play for Real Madrid.

— Madrid Xtra (@MadridXtra)

В 52-ата минута Оскар Мингеса изведе Вилиот Свадберг, който елегантно отбеляза за 1:1.

В 66-ата минута Винисиус беше изведен перфектно от ветерана Лука Модрич, навлезе в пеналта и пусна топката покрай плонжа на вратаря Гуаита – 1:2.

Реал е втори в класирането с 24 точки, колко има и лидерът Барселона. Селта е десети с 13. За Реал Мадрид предстои тежка серия с мачове  - срещу Борусия (Дортмунд) в Шампионската лига, Ел Класико срещу Барселона, Валенсия и Милан в ШЛ.