Треньорът на Шумен Янко Янков изрази разочарованието си от загубата срещу Берое, която дойде с драматичен обрат в края - 91-93 - в трети кръг на Sesame НБЛ.

"Поемам си отговорността, но играхме по-добре през по-голямата част от мача. Загубихме, защото спряхме да играем в защита през второто полувреме. Само две минути преди края водим с 8 точки, а резултатът е 0:10. Разбирам, че когато един отбор загуби с 1-2 точки, вината най-често е на треньора.

Заслужавахме победата, но нищо не идва като подарък. Зечич игра доста, но винаги може по-добре. Натежа му умората, защото игра 39 минути, а нямаме равностойна смяна. Берое се адаптираха към него и това го извади от активната игра в нападение.

Имаме чуждестранен играч на проби, няма нищо официално. В следващите дни ще решим дали ще е играч на Берое, дали ще имаме още чужденци и т.н. Не искам да избързвам, гард е", каза треньорът на Шумен.