Аякс продължава с добрите резултати в първенството на Нидерландия този сезон, след като прибави към сметката си драматична победа с 4:3 над Хераклес като гост. Това беше среща от деветия кръг, като грандът от Амстердам е с два мача по-малко.

Двубоят ще се запомни с феноменалния втори гол на домакините, дошъл след удар от зад центъра. Негов автор беше Марио Енгелс, който рискува и в крайна сметка успя да порази мрежата в 28-ата минута, давайки аванс на своите от 2:1.

⚽️GOAL🇳🇱 | Heracles Almelo 2-1 Ajax | Mario Engels

Mario Engels has given the lead again with an extraordinary goalpic.twitter.com/StfQdp3B3Z

— Goals Xtra (@GoalsXtra) October 20, 2024

После обаче на сцената излезе познатият Ваут Вегхорст, който с две попадения донесе успеха на Аякс.

Лука Куленович зарадва феновете на Хераклес за 1:0 още в 12-тата минута. В 25-ата Дейви Клаасен изравни, за да дойде фамозният изстрел на Енгелс три минути по-късно. Аякс успя да изравни отново още преди паузата чрез Бертран Траоре в 34-тата.

После настъпи времето на Вегхорст. Бившият нападател на Манчестър Юнайтед се появи като резерва в 59-ата и само четири минути по-късно изведе Аякс напред - 3:2.

Хераклес обаче пак се върна в срещата, изравнявайки в 76-ата - отново чрез Куленович.

Последната дума имаше Вегхорст, който в 82-рата реализира дузпа за победното за гостите 4:3.