Ливърпул спечели гостуването си на РБ Лайпциг с 1:0 в един от най-здравите мачове от третия кръг от основната фаза на Шампионска лига.

Единственото попадение заби уругвайският национал Дарвин Нунес в 27-ата минута.
Малко преди това гол на Опенда за домакините беше отменен след намесата на ВАР заради засада.

Ответната атака се оказа щастлива за Ливърпул. Цимикас качи топката на главата на Салах, който потърси далечния ъгъл на Гулачи. Там обаче Дарвин Нунес протегна крак и отне попадението от египтянина, за да го запише на своята сметка - 0:1.

Манчестър Сити се изкачи на трето място в подреждането със седем точки. Английският шампион се възползва от ранни голове в двете полувремена за победа срещу чешкия Спарта (Прага) с 5:0.

Фил Фодън откри резултата още в третата минута, а Ерлинг Холанд бе точен 13 след началото на второто полувреме. После Джо Стоунс (65) вкара за 3:0, а норвежецът (68) оформи дубъла си за 4:0.

Матеус Нунес фиксира крайния резултат от дузпа в 87-ата минута.