2:2 приключиха в Свиленград, едноименния тим и Марица (Пловдив). Срещата е от 14-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Съдийските отсъждания предизвикаха недоволство и напрежение, както на терена, така и на трибуните. Пловдивчани започнаха по-добре. Теодор Фърков пресече грешно подаване на вратаря на домакините и с удар от около 30 метра откри резултата – 0:1. „Жълто-сините“ изпуснаха три, четири голови ситуации до края на полувремето, а Георги Трифонов и Теодор Фърков излизаха очи в очи срещу стража на домакините. В края на първата част обаче напрежението взе връх. Гол на Крум Стоянов за Свиленград не беше зачетен, заради маркирана засада от асистента Иво Стойчев.

Главния рефер Николай Запрянов се довери на колегата си и попадението не беше признато. Целият отбор на домакините настойчиво потърси обяснение от съдиите. Резултатът – главния арбитър зачете гола на Стоянов – 1:1. След почивката домакините взеха инициативата и Юлий Шекеров направи обрата в 50-ата минута – 2:1. В 80-та минута Емилео Макавеев, който бе влезнал в игра малко по-рано, получи тежка контузия и се наложи да напусне принудително, като Марица остана с намален състав, защото смените му вече бяха извършени. В края на срещата, макар с човек по-малко на терена, „жълто-сините“ се вдигнаха и подобриха значително играта си. Рискувайки, те създадоха няколко интересни ситуации, а мачът се отвори изцяло. Пловдивчани стигнаха до изравнително попадение в 86-та минута. След комбинация топката достигна до Наско Христев, а той с удар в близкия ъгъл реализира за 2:2. В продължението на мача напрежението отново ескалира, след поредна съдийско отсъждане. Лидерът на гостите Валери Домовчийски проби и на границата на наказателното поле намери Георги Трифонов, който с премерен удар покрай хвърлилия се на голлинията защитник отбеляза трето попадение за Марица. Страничният рефер Стойчев отсъди засада, въпреки че на голлинията имаше играч на домакините, който я покриваше. Главният съдия остана безмълвен за ситуацията и малко след това свири край на мача.

Снимка: ПФК Марица 1921 Пловдив – фейсбук