Аякс оглави класирането в Лига Европа по голова разлика, след като нидерландците спечелиха с изразителното 3:0 като гости на останалия с девет души Карабах.

Кенет Тейлър, Воут Вегхорст и Чъба Акпом отбелязаха попаденията за тима от Амстердам, който дели първата позиция с още четири отбора.

Галатасарай е на втора позиция след победата си срещу Елфсборг в сряда, а трети е Айнтрахт Франкфурт, който днес надви латвийския РФС с 1:0 като домакин. Хуго Ларсон отбеляза единственото попадение в средата на второто полувреме и германците също се сдобиха с актив от седем точки.

Датският Мидтиланд е на четвърта позиция след минимална победа с 1:0 срещу белгийския Унион Сен-Жилоа. Пети също със седем точки е Бодьо/Глимт.