Ференцварош надделя с 1:0 в домакинството си френския Ница в мач от третия кръг на тазгодишното издание на Лига Европа. Единственото попадение в двубоя бе дело на Мойс Бомбито (15’), който си отбеляза автогол след четвърт час игра. Топката бе центрирана от корнер, засечена от играч на унгарския тим, отклони се в главата на защитника и влетя в мрежата. В края на полувремето домакините пропуснаха още две добри възможности да увеличат преднината си.

Ференцварош доминираше и след почивката, когато отново бяха пропуснати две нови положения, този път от Адама Траоре и Барнабаш Варга. Пет минути преди края на редовното време Пабло Розарио направи грубо нарушение и бе отстранен от игра с директен червен картон. Това бе първи успех на Ференцварош след две поредни поражения в Лига Европа. Кампанията за Ница също не върви добре, след като французите имат вече едно равенство и две поражения.

Снимки: Gettyimages