Отборът на Рома постигна първата си победа в Лига Европа през този сезон, след като спечели с минималното 1:0 като домакин на Динамо (Киев) в двубой от третия кръг на турнира.

„Вълците“ владееха инициативата през почти целия мач и отправиха много повече удари в сравнение със своя съперник. Въпреки това ключовият момент дойде в 22-рата минута, когато Тарас Михавко дръпна гащите на Томазо Балданци, което беше достатъчно за главния съдия да посочи бялата точка. Артьом Довбик се зае с изпълнението на дузпата и успя да я превърне в победния гол за своя тим. В 43-тата минута Денис Попов се разписа за украинците, но попадението му не беше зачетено поради негова засада.

⏱️ FT | Three league phase points! 🐺#ASRoma | #RomaDynamo | #UEL pic.twitter.com/Qx6v1ThpxB

— AS Roma English (@ASRomaEN) October 24, 2024

Така Рома събра четири точки и се изкачи на 16-ото място в класирането, където Динамо е на предпоследната 35-а позиция без актив след третата си поредна загуба в турнира.

Снимки: Gettyimages