В най-очаквания мач за вечерта отборите на Рейнджърс и ПСВ Айндховен не успяха да се победят и завършиха 2:2 в първaта среща от плейофите на Шампионската лига.

Въпреки че нидерландците бяха на значително по-високо ниво през първата част, домакините от Шотландия стигнаха до гол. Това направи Абдала Сима секунди преди края на редовното време.

HALF-TIME: Rangers 1-0 PSV

A perfect hit from Sima just before the HT interval.

— Rangers Football Club (@RangersFC) August 22, 2023

След почивката двата тима продължиха да играят открит футбол на високо темпо, което логично доведе до падането на нови три гола. Около час след началото Ибрахим Сингаре изравни, а четвърт час по-късно Раби Матондо изведе островитяните отново напред в резултата. Само четири минути обаче продължи радостта на шотландците и Люк де Йонг изравни отново.

FULL-TIME: Rangers 2-2 PSV

All level at Ibrox in the first-leg of our #UCL play-off. pic.twitter.com/EDRniMJBeb

Точно преди година двата отбора се срешнаха в същата фаза, като първият мач отново бе в Глазгоу и завърши именно при резултат 2:2. В ответния двубой шотландците спечелиха минимално с 1:0 и продължиха напред към същинската фаза на “турнира на богатите”.

Тази година реваншът в Нидерландия ще бъде на 30-и август (сряда) от 22:00 българско време.