Втородивизионният Кремонезе се класира за 1/8-финалите на Купата на Италия, след като спечели с 2:1 след продължения срещу гостуващия Читадела. Българският национал Валентин Антов обаче въобще не беше в групата на “гриджоросите”, като най-вероятно става въпрос за почивка, дадена му от треньора Джовани Стропа, който беше изгонен от скамейката си по време на днешния двубой.

През първата част по-опасният отбор беше Читадела, но не се стигна до голове преди почивката. Три минути след началото на втората част Андреа Бертолачи даде аванс на Кремонезе след асистенция на Даниел Чофани. В 53-тата минута Доменико Фраре от състава на гостите беше отстранен от игра заради втори жълт и съответно червен картон. Последва силен натиск на домакините, но вместо това “Граната” изненадващо изравниха в 83-тата минута, когато Алесио Вита беше точен. Така се стигна до продължения, в които “тигрите” изцяло доминираха, но чак в 121-вата минута успяха да отбележат победен гол чрез Масимо Кода, който се възползва от подаване на Давид Окереке.

FULL TIME

🏆 Coppa Italia Frecciarossa
⚽ Cremonese-Cittadella 2⃣-1⃣
⌛🔚 Bertolacci e Coda (nel finale dei tempi supplementari) ci regalano l'accesso agli ottavi di finale 😍

🖊️ https://t.co/eGPhec8nTc #AmarsiAncora #forzagrigiorossi #daiCremo #CoppaItalia #CreCit pic.twitter.com/wF5HQWHTt8

— U.S. Cremonese (@USCremonese) October 31, 2023

Така Кремонезе продължава напред към следващата фаза на турнира, където ще бъде гост на елитния Рома.