Арсенал спечели домакинството си на Севиля в Шампионската лига с 2:0 и така на практика си подсигури мястото на 1/8-финалите в турнира.

Леандро Тросар откри резултата в 29', след като Букайо Сака се измъкна зад гърба на защитата и предостави топката на своя колена пред опразнената врата.

Самият Сака вкара второто попадение през втората част, като финтира бранител и стреля прецизно с левия крак, за да обезсмисли финалните трийсетина минути.

„Лондончани“ не срещнаха никакви трудности и дори статистиката отчете едно-единствено положение за „андалусийци“ през всичките 90 минути.

Арсенал вече има 9 точки, докато Севиля остава само с 2. ПСВ пък спечели реванша си с Ланс и двата тима са с по 5 пункта, което запазва интригата поне още един кръг.