Отборът на Спартак Плевен записа втората си поредна победа в предсезонната си подготовка. Отборът на Любомир Минчев се наложи с 95:72 над Шумен в контрола, проведена в зала “Балканстрой”.

Плевенчани успяха да отворят двуцифрена преднина в резултата през второто полувреме, след като само шест точки разделяха двата тима на почивката при 50:44 в полза на домакините.

Така Спартак постигна втори последователен успех след победата си над Берое с 83:73 в приятелския турнир в Плевен.

Както е известно, тимът на Минчев започва с официалните мачове на 25 септември с гостуване на Валмиера в Европейската северна лига, а три дни по-късно ще играе за Суперкупата на България срещу Рилски спортист вследствие на отказа на Черноморец.