Радослав Парапунов, който до преди година бе част от националния отбор на България, се раздели с германския Хелиос Гризлис (Гийзен) още в самото начало на сезона.

27-годишният диагонал изигра само 1 гейм за новия си отбор. Хелиос Гризлис (Гийзен) загуби гостуването си на шампиона Берлин Рисайклинг Волейс с 0:3 (16:25, 24:26, 21:25) в мач от първия кръг.

Радо Парапунов започна като титуляр за гостите, но в първата част записа само 1 точка от атака от 10 вдигнати топки (10% ефективност в атака, - - 3), след което бе заменен.

View this post on Instagram

A post shared by ℍ𝕖𝕝𝕚𝕠𝕤 𝔾ℝ𝕀ℤℤ𝕃𝕐𝕊 𝔾𝕚𝕖𝕤𝕖𝕟 (@heliosgrizzlys)

Българският волейболист не игра във втория мач на Гризлите, а днес от клуба, който през този сезон ще дебютира в Шампионската лига, обявиха раздялата си с него.