Отборът на Локомотив Авиа (Пловдив) записа победа на старта на Черноморските игри, които се провеждат във Варна. Играчите на Найден Найденов се наложиха над домакините от Черно море с 3:1 (26:24, 21:25, 25:17, 25:16) в първия си мач от турнира, който се играе в зала „Христо Борисов“.

Така пловдивчани тръгнаха успешно в предсезонната надпревара, която е проверка на моментното състояние преди старта на първенството. Утре (29 септември), във втория ден на турнира, Локомотив ще играе с Дея спорт (Бургас) от 16,00 часа, а след това Черно море излиза срещу Добруджа 07 (Добрич).

Съставът на Локомотив Авиа срещна солиден отпор от домакините. Първият гейм бе "на кантар", като можеше да бъде и за двете страни, но в крайна сметка пловдичани се наложиха с 26:24. Във втория Черно море "показа зъби" и спечели с 25:21 за равенството 1:1. В третия обаче пловдивчани показаха, че са по-добрият тим на полето, като демонстрираха изключителна защита и поведоха след 25:17. В четвъртата част гостите отново диктуваха играта и поведоха с 12:7. След това треньорът на Черно море Данаил Милушев реши да даде възможност на всички играчи, като пусна юношите на клуба, а Локомотив спечели след 25:16 и 3:1.