Отборът на ЦСКА надигра Локомотив Авиа (Пловдив) с 3:0 (25:20, 25:22, 25:20) във втория си мач на приятелския турнир "Борис Гюдеров" в Перник.

Така „червените“ записаха втора победа на традиционната надпревара, след като на старта победиха домакините от Миньор също с 3:0 гейма. Локомотив Авиа пък допусна втора загуба, след като в първия ден отстъпи на Монтана с 2:3 гейма.

Дебют за ЦСКА направи бившият национал Николай Пенчев, който от лятото тренира с тима и се очаква официализиране на привличането му за този сезон Пенчев започна като титуляр и игра цял мач за победата на „червените“.

Въпреки чистата победа, успехът не дойде лесно за ЦСКА. Волейболистите на Локомотив се държаха близо в резултата и поставяха под напрежение съперника. В края на геймовете "червените" обаче не позволяваха да им се изплъзне водачеството. Много добър мач направи сръбският диагонал Страхиня Бързакович, който бе с основен принос за победата на ЦСКА.