Манчестър Юнайтед вече 12 месеца няма победа в европейските клубни турнири. Английският гранд в четвъртък вечерта стигна само до 1:1 при гостуването си на Фенербахче в Истанбул в мач от Лига Европа. Последният спечелен от "червените дяволи" мач в Европа бе победата с 1:0 срещу датския Копенхаген на "Олд Трафорд" в мач от груповата фаза на Шампионската лига. Победата тогава донесе защитникът Хари Магуайър с гол в 72-рата минута, а срещата се игра на 24 октомври 2023 година.

Воденият от Ерик Тен Хаг тим е в серия от 6 поредни мача в евротурнирите без победа. Миналия сезон Юнайтед загуби два пъти и направи едно равенство в последните си три срещи в Шампионската лига. От началото на настоящия сезон в Лига Европа "червените дяволи" имат три равенства от три мача и заемат 21-о място в класирането.

Предишният път, когато Манчестър Юнайтед е бил в серия от 6 поредни мача в Европа без победа, датира от началото на 80-те години на миналия век.