Манчестър Сити се поздрави с минимална, но ценна победа с 1:0 у дома срещу Саутхямптън в мач от деветия кръг на английската Висша лига. "Гражданите" на Пеп Гуардиола спечелиха с ранен гол още в петата минута на норвежката звезда Ерлинг Холанд, който се пребори с опиталите се напразно да го спрат защитници на "светците" и след центриране отляво на Матеуш Нунеш успя майсторски да насочи топката в мрежата.

Резултатът си остана непроменен до края, а Ман Сити излезе на първа позиция в класирането преди дербито Арсенал - Ливърпул утре, събирайки 23 точки. Ливърпул е с 21, а трети е Астън Вила с 18, след като днес бирмингамци допуснаха по драматичен начин победата да им се изплъзне в 96-тата минута. Вила стигна само до 1:1 при домакинството си на Борнемут, като Рос Баркли даде аванс на бившия отбор на Стилиян Петров в резултата с гол в 76-тата минута, но в шестата минута на добавеното време Еванилсон изравни.

В друг мач от днес Брентфорд постигна зрелищна победа с 4:3 у дома срещу Ипсуич. Брайтън пък водеше дълго време в резултата срещу Уулвс, но късни голове на гостите лишиха "чайките" от победата.