Брентфорд спечели по изключително драматичен начин - с 4:3, домакинството си над Ипсуич от деветия кръг на Премиър лийг. Гостите водеха с два гола, стигна се до пълен обрат, след което “тракторите” останаха с човек по-малко, но въпреки това изравниха резултата. “Пчеличките” в крайна сметка стигнаха до победата в шестата минута на добавеното време.

В състава на Брентфорд имаше две промени от мача с Манчестър Юнайтед. Мадс Рурслев започна вместо Кристофер Айер, докато Йоан Уиса замени Кевин Шаде в атаката. Киърън Маккена бе предприел цели шест корекции в сравнение със загубата от Евертън. Джордж Хиртс, Сами Шмодич, Йенс Каюсте, Чиедози Огбене, Конър Чаплин и Хари Кларк излязоха като титуляри.

Двата отбора изиграха много зрелищно първо полувреме. Ипсуич изненадващо взе аванс от два гола. В 28-ата Сами Шмодич откри резултата с хубав удар малко след границата на наказателното поле, след като получи с доза късмет от Хирст. Само три минути след това именно Хирст удвои. Чаплин го изведе добре, след което нападателят, останал очи в очи с Флекен, го преодоля технично. Ипсуич обаче не успя да задържи преднината си, тъй като в края на полувремето допусна два гола. В 43-тата Йоан Уиса намали. Люис-Потър напредна, пусна към Янелт, който с едно докосване продължи към конгоанеца, който завърши отблизо. В добавеното време на първата част Уиса отново бе изведе и промуши топката между краката на Мурич, след което Кларк, който се опита да изчисти пред голлинията, си отбеляза автогол.

Bryan Mbeumo becomes the first-ever Brentford player to register 50 Premier League goal contributions for the club:

⚽ 29 goals
🅰 21 assists

The definition of underrated ⭐ pic.twitter.com/JdLPGw2Ytl

— Football on TNT Sports (@footballontnt) October 26, 2024

В 51-вата минута стана факт и пълният обрат. Кларк фаулира Люис-Потър и първоначално главният рефер отсъди пряк свободен удар, но след намесата на ВАР стана ясно, че нарушението е в наказателното поле. Брайън Мбемо бе точен от бялата точка за 3:2.

В 69-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Хари Кларк, който преди това си отбеляза автогол и направи дузпа, получи втори жълт картон заради ново нарушение срещу Люис-Потър точно пред наказателното поле.

2 - Harry Clarke is just the second player in Premier League history to score an own goal, concede a penalty and be sent off in the same Premier League match after Jan Bednarek with Southampton against Manchester United in February 2021. Trinity. #BREIPS pic.twitter.com/1DM8OrCp7H

— OptaJoe (@OptaJoe) October 26, 2024

Въпреки това в 86-ата минута Ипсуич изравни, след като резервата Лиъм Делап изпревари Пинок и от въздуха засече центриране на Дейвис отляво.

В 96-ата минута обаче Брентфорд си върна преднината, след като Мбемо проби отляво и центрира към далечната греда. Топката влезе директно във вратата на Мурич, който също се намеси лошо. Две минути след това Ипсуич отново можеше да изравни, но удар на Делап срещна гредата. Това бе и точката на този драматичен двубой.

Снимки: Imago