Щутгарт победи с 2:1 новака Холщайн (Кил) в мач от 8-ия кръг на Бундеслигата. Головете за швабите отбелязаха Дениз Ундав (19’) и Ел Билал Туре (61’), а точен за гостите бе Армин Гигович (84’), като двата тима получиха и по един червен картон. Така Щутгарт затвърди успешната си седмица, след като се наложи преди няколко дни и като гост на Ювентус с 1:0 в Шампионската лига.

Така швабите се върнаха на победния път след три поредни мача без успех в Бундеслигата и е на 8-о място с 12 точки. Холщайн пък все още остава без победа и само с 2 пункта.

29- Sebastian Hoeneß has registered his 29th win in his 50th Bundesliga game with VfB Stuttgart - a joint-club record; only Helmut Benthaus had previously celebrated as many victories in his first 50 BL games with the Swabians. Jubilee. pic.twitter.com/f3mFaVRsXN

— OptaFranz (@OptaFranz) October 26, 2024

Швабите поведоха в 19-ата минута, когато разсписалият се през седмицата срещу Ювентус Ел Билал Туре изведе чудесно национала Дениз Ундав, който технично прехвърли Тимон Вайнер - 1:0 за Щутгарт. До края на първата част домакините продължиха да имат предимство, но не успяха да увеличат аванса си.

Всичко обаче се реши през втората част. В 61-вата минута Туре напредна добре и бомбен далечен шут отбеляза прекрасен гол и удвои аванса на Щутгарт - 2:0. Последваха добри минути за гостите, при които се наложи националният вратар на швабите Александер Нюбел да спасява удар на Николай Ремберг. Междувременно втори жълт картон получи бранителя на домакините Юлиан Шабо.

⏹️ Spielende. Zwar kommen die Gäste in der Schlussphase zum Anschlusstreffer, doch der #VfB bringt das Spiel über die Ziellinie und feiert dank der Tore von Deniz #Undav und #ElBilal den zweiten Heimsieg der Saison! Glückwunsch, Männer! 💪

— VfB Stuttgart (@VfB) October 26, 2024

В крайна сметка Холщайн се възползва от численото си предимство и успя да намали резултата в 84-ата чрез Армин Гигович, който реагира най-бързо след удар в напречната греда на Фил Харес с глава и с хубав удар вкара за 2:1. В крайна сметка обаче нападателят на гостите Ян-Фрийте Арп няколко минути по-късно също получи втори жълт картон за нарушение. Така в крайна сметка домакините съхраниха аванса си и се поздравиха с трите точки.

Снимки: Imago