Макаби (Тел Авив) излезе на второ място в Група В на Лигата на конференциите, след като победи с 3:1 Зоря (Луганск) в символично гостуване в Полша. Още до почивката израелският тим водеше с три гола и интригата бе приключила. Дерик Лукасен откри резултата още в седмата минута, когато сам свали топката глава след центриране, а след това я прати и във вратата за първия си гол от близо две години. Дор Перец (26', 43') добави още две попадения до почивката. В първия случай той получи извеждащ пас от Захави, а след това бе оставен непокрит и засече с глава центриране на Милсън.

В началото на второто полувреме гол на Мичин бе отменен след намесата на ВАР заради засада, а в 67-ата минута изстрел на Волшин срещна гредата. Зоря все пак върна един гол в 77-ата минута чрез Даниел Алефиренко, който останал очи в очи с вратаря, го преодоля за крайното 1:3.