Хетафе и Леганес завършиха 1:1 в дербито на южен Мадрид от 7-ия кръг на Ла Лига. Хорхе Саенс откри за гостите в 76-ата минута, а седем минути по-късно Борха Майорал изравни от дузпа.

Така и двата отбора продължиха негативните си тенденции от началото на сезона, като за Хетафе това бе шести пореден мач мача без победа и тимът остава в зоната на изпадащите с едва 4 точки. Със спечелената точка Леганес пък поне прекъсна серията си от три последователни загуби и е на временната 14-а позиция с 6 пункта.

⏱️ FINAL | 1-1 | Termina el #DerbiHistórico con tablas en el marcador.#VamosGeta | #GetafeLeganés pic.twitter.com/nAv4BfcOMn

— Getafe C.F. (@GetafeCF) September 22, 2024

В 22-рата минута дойде най-чистото положение в мача от неговото начало. При добра атака на гостите Хуан Крус стреля опасно, но нацели десния страничен стълб на стража на Хетафе Давид Сория. При добавката пък вратарят на домакините се намеси блестящо удара на Оскар Родригес. Петнадесет минути по-късно и Хетафе имаше добра възможност да открие. След силно хвърлен тъч отдясно Мауро Арамбари отправи страхотен ножичен удар, който Марко Дмитрович едва успя с мъка да избие, а топката намери и напречната греда.

През втората част чистите положения бяха още по-малко, но гостите дочакаха своя момент в 76-ата минута. Тогава резервата Роберто Лопес центрира от пряк свободен удар, а топката бе засечена от централния защитник Хорхе Саенс, който засече от въздуха в мрежата на Хетафе за 0:1. Домакините обаче реагираха като ужилени и само шест минути по-късно получиха дузпа за нарушение именно на голмайстора Саенс срещу Диего Рико. Зад бялата точка застана Борха Майорал, който с лекота изравни за 1:1. До края на срещата никой от двата отбора не успя да вкара победен гол и срещата завърши при този резултат.