Отборът на Болоня най-после записа първия си успех през тази кампания във всички турнири, след като спечели с 2:1 като гост на Монца в мач от петия кръг на Серия "А". Домакините пък останаха без нито една шампионатна победа от началото на сезона.

„Рособлу“ поведоха в резултата в 24-тата минута, когато Каспер Урбански засече с глава центриране на Ремо Фройлер. Брианцолите успяха да възстановят равенството в 43-тата минута. Тогава Федерико Равалия изби удар по земя на Даниел Малдини, но Милан Джурич се разписа със своята добавка отблизо. Въпреки това след почивката гостите показаха, че желаеха повече победата и стигнаха до нея след страхотен далечен изстрел на Сантиаго Кастро в 80-ата минута.

Castro's incredible strike wins it for Bologna! 🤌#MonzaBologna pic.twitter.com/houct7Wnuy

— Lega Serie A (@SerieA_EN) September 22, 2024

Така Болоня събра 6 точки в актива си и се изкачи на 11-ата позиция в класирането, а Монца е в зоната на изпадащите и по-точно на 18-ото място с 3 спечелени пункта.