Щутгарт разби и унижи Борусия (Дортмунд) с 5:1 в най-интересния мач от 4-тия кръг на Бундеслигата. С два гола за тима на Себастиан Хьонес се отчете Дениз Ундав (4’, 90’), а точни швабите бяха още Ермедин Демирович (21’), Енцо Мило (62’) и Ел Билал Туре (80’). Единственото попадение за Борусия вкара Серу Гираси (75’), който се разписа срещу бившия си отбор.

Така Щутгарт записа трети пореден мача без загуба и се изкачи до топ 6, като отново показа колко силен домакин е, след като не познава поражение в последните си 14 мача у дома, като освен това вкарва поне три пъти в последните си шест домакинства, което е и клубен рекорд. Загубата пък бе първа през сезона за Борусия (Дортмунд), но със сигурност ще остави много горчив вкус за феновете на “жълто-черните”.

6 - VfB Stuttgart have scored at least three times in each of their last six home games in the Bundesliga, a new club record. The Swabians are also unbeaten in 14 home games in the top flight. Fortress. pic.twitter.com/ZVqsUeotCh

— OptaFranz (@OptaFranz) September 22, 2024

Щутгарт започна много силно мача и поведе с два гола след първите 20 минути. Първо още в 4-тата минута немският национал Дениз Ундав напредна добре и стреля, а с помощта на страничната греда топката влетя в мрежата на Грегор Кобел - 1:0 за швабите. В 21-вата минута домакините удвоиха аванса си след като страхотно центриране отляво на Максимилиан Мителщет намери Ермедин Демирович, който с глава не остави никаква шансове на стража на Борусия (Дортмунд) - 2:0 за Щутгарт.

Няколко минути по-късно резултатът можеше да стане класически за домакините, но Кобел се намеси чудесно след удар от близко разстояние на Ундав. Едва към края на полувремето Дортмунд имаше своите шансове, но шут на Джейми Байноу-Гитенс от добра позиция мина покрай вратата на Александер Нюбел, а удар с глава на Никлас Зюле след корнер също бе неточен.

2 - On his 180th appearance, Stuttgart's Maximilian Mittelstädt assisted twice in the same Bundesliga match for the first time. Against no other team did he set up more top-flight goals than against Borussia Dortmund. Faithful. pic.twitter.com/f1HWbLNFdY

Втората част започна с по-активна игра на гостите, като първо Юлиан Брант на два пъти нямаше точност с шутовете си, а в 53-ата минута бившият голмайстор на Щутгарт Серу Гираси стреля, но в ръцете на Нюбел. Вместо това отново швабите се разписаха, този път в 62-рата минута. След центриране на Мителщет Атакан Каразор насочи топката към Енцо Мило, който отблизо вкара за 3:0. Почетното попадение за Борусия пък отбеляза именно Гираси, който бе изведен от Джейми Байноу-Гитенс и прокара топката между краката на Нюбел за 3:1, като показа уважение и не се зарадва на попадението си срещу бившите си съотборници.

Кошмарът за гостите обаче тепърва предстоеше. В 80-ата минута отлично игралият Енцо Мило проби отдясно и подаде към влезлия като резерва Ел Билал Туре, който безпроблемно отбеляза четвъртия гол за тима си. Крайното 5:1 оформи Дениз Ундав, който се разписа за втори път в мача след удар с левия крак, а младият французин Мило се отчете с трета асистенция.