Барселона продължи отличната си серия в Ла Лига с шеста победа от шест мача. Футболистите на Ханзи Флик отвяха с 5:1 като гост Виляреал.

Роберт Левандовски вкара два гола - в 20-ата и 35-ата минути и каталунците поведоха с 2:0.

Още преди почивката Айосе Перес (38’) намали. През второто полувреме Барса прегази "жълтата подводница", като точни бяха още Пабло Торе (58’) и на два пъти Рафиня - в 75-ата и 83-ата минути. Левандовски пък пропусна дузпа и не можа да завърши срещата с хеттрик.

Вратарят на Барселона Марк-Андре тер Стеген обаче се контузи. Информациите са, че е извадил капачката на дясното си коляно. Това се случи точно преди почивката, когато германецът беше спасил сигурен гол, с който резултатът щеше да бъде изравнен. Така сега в Барса чакат с притеснение подробности за състоянието на стража.

Каталунците продължава да са убедителен лидер в Ла Лига с пълен актив от 18 точки - на 4 точки пред Реал (Мадрид). За Виляреал пък това е първа загуба в новото първенство. "Жълтата подводница" е на петото място с 11 точки.