Вейле допусна девета поредна загуба от началото на сезона в Дания. Стефан Велков този път остана сред резервите, но отборът му отстъпи с 1:2 на друг от заутсайдерите - Сьонерюск.

Домакините стигнаха до победата с попадение на Марк Дал Ханде в добавеното време. Преди това те поведоха с точен изстрел на Лирим Чамили в 27-ата минута, а Йени Атито Н'Гбакото изравни в 74-ата.

В най-интересния мач днес Силкеборг и Брьондби направиха зрелищно 3:3. По този начин домакините запазиха аванса си от 2 точки пред тима от Копенхаген и заемат трето място в класирането.

Водачът Мидтиланд се спаси в последната минута при визитата си на Рандерс - 2:2. Мидтиланд има 21 точки, а вторият Орхус е с 18 след нулевото равенство срещу Лингби.