Милан спечели с 2:1 дербито на Милано срещу Интер. В герой за „росонерите“ се превърна централният защитник Матео Габия, който донесе трите точки на тима си с гол в 89-ата минута.

През първата част двата отбора си размениха по едно попадение.

В 10-ата минута Кристиан Пулишич даде преднина на Милан, а в 27-ата Федерико Димарко изравни за Интер.

С успеха тази вечер Милан сложи край на серията от 6 последователни загуби от "нерадзурите".

За последно „росонерите“ надвиха градския си съперник на 3 септември 2022 г. - 3:2.

Успехът беше изключително важен и за треньора на Милан Пауло Фонсека, който според медиите в Италия преди мача не бе сигурен за поста си. След победата обаче се очаква напрежението при "росонерите" да спадне.

Милан дори може да съжалява, че не постигна по-изразителен успех. Силен мач за Интер изнесе вратарят Ян Зомер. С огромни пропуски за Милан се отчетоха Тами Ейбрахам и Ноа Окафор.

"Росонерите" се изкачиха на седмото място с 8 точки, колкото има и Интер. Лидерът Торино е с 11 точки, по 10 имат Наполи и Удинезе.