Спортинг (Лисабон) победи АВС (Авеш) с 3:0 на стадион “Жозе Алваладе” в Лисабон в мач от поредния кръг на португарлското първенство. “Лъвовете” откриха резултата в 15-ата минута чрез Конрад Хардер.

Звездата Виктор Гьокереш показа защо е толкова обичан от зелената част на Лисабон с перфектно изпълнение. Шведът вкара първия си гол в срещата, след като елеминира майсторски противниковия страж.

Гьокереш направи класически резултата за Спортинг, насочвайки топката в десния ъгъл на противниковата врата в 70 -ата минута. Така той вече има 14 гола и 5 асистенции на клубно и международно ниво от началото на сезона.

Категоричната победа за Спортинг даде преднина на тима с три точки на върха, докато АВС завършва уикенда на 12-та позиция.