Капитанът на Саутхамптън Джак Стивънс беше глобен с 50 000 британски лири и наказан да не играе в два мача заради остър език към официални лица след мача срещу Манчестър Юнайтед миналия месец.

Стивънс получи и червен картон заради грубо нарушение срещу Алехандро Гарначо при загубата с 0:3 на 14 септември.

30-годишният защитник се скара с рефера Стюърт Атуел, което му донесе допълнително наказание по доклад.

"Защитникът призна, че е използвал обидни думи към съдията и четвъртия артибър в 7-ата минута, когато беше изгонен", се казва в становище на Футболната асоциация. "Независима комисия наложи тези наказания", се казва още.

Стивънс ще пропусне следващите мачове на Саутхамптън срещу Арсенал и Лестър. Той вече пропусна три мача заради червения картон, като не игра с Ипсиуч, Евертън и Борнемут.

Саутхамптън е на предпоследното място в класирането с една точка.