След като победи Лудогорец на старта на Лига Европа във втория кръг Славия (Прага) направи 1:1 в домакинството си на Аякс. Нидерландският гранд поведе в 18-ата след гол от дузпа на Бранко ван ден Боомен. Резервата Тома Хори изравни в 67-ата минута. Гостите завършиха мача с 10 човека, след като бранителят Юри Баас получи втори жълт картон 15 минути преди края на редовното време.

Точката не е лоша за Аякс, който в първия кръг отнесе Бешикташ с 4:0. Следващите два мача на тима са гостуване на Карабах и домакинство на Макаби (Тел Авив). На чехите пък им предстоят две много тежки гостувания на Атлетик Билбао и Айнтрахт.

Ondanks de vele afwezigen, wissels én een rode kaart heeft Ajax een punt behaald in de Europa League tegen Slavia Praag:https://t.co/g29KeVQZdc

— Voetbal International (@VI_nl) October 3, 2024

Тимът от Амстердам започна на високо темпо двубоя и пресираше дълбоко в половината на съперника. Брайън Броби пропусна първата добра възможност в десетата минута. Той бе изведен зад защитата, но ударът му бе неточен. Гостите поведоха, след като бе отсъдена дузпа за нарушение на Змързли срещу Расмунсен.

Славия създаде отлична възможност за изравняване след половин час игра, но Читил стреля покрай вратата. По-късно силен удар на Змързли бе отразен от Пасвеер. Малко преди почивката Броби пропусна втори прекрасен шанс да се разпише. Аякс като цяло се справяше добре в дефанзивен план, но след почивката чехите вдигнаха темпото.

Ajax vecht zich in en tegen Slavia Praag naar een gelijkspel https://t.co/7uwkdu0xwm pic.twitter.com/jA3Hye0DX5

— AJAX fans (@Ajax_fansnl) October 3, 2024

Домакините често завършваха нападенията си с центрирания, които не водеха до нищо сериозно. През второто полувреме нарушенията зачестиха, а в средата на частта бяха извършени и поредица от смени, което още повече накъса играта. В 67-ата минута все пак едно от центриранията даде резултат, след каот бе засечето от Хори и резултатът бе изравнен. Малко по-късно гостите останаха с човек по-малко, след като Баас събори Юрашек и получи втори жълт картон. Славия натисна, но така и не стигна до сериозни възможности за нов гол.