Анортозис победи с 3:1 Неа Саламис в мач от 6-ия кръг на кипърското първенство и се изкачи на осмо място в класирането. Българският нападател на домакините Атанас Илиев за първи път попадна в титулярния състав, но не успя да се разпише.

Илиев имаше две добри възможности преди почивката, но и в двата случая ударите му бяха спасени от вратаря на Неа Саламис Николаос Мелисас. Бившият таран на Черно море остана на терена до 60-ата минута, когато вместо него влезе Данил Парутис.

И трите гола за Анортозис паднаха още през първото полувреме, а техни автори станаха Константинос Хрисопуос (24'), Серджо Консейсао (37') и Костакис Артиматас (38').

Начело в Кипър е Пафос с 13 точки, следван от Омония (Никозия) с 12 и Арис (Лимасол) с 11.