Лил победи с 2:1 гостуващия Тулуза и се настани на четвъртото място в Лига 1. По този начин "песовете" изпращат отлична седмица, в която надвиха и европейския клубен шампион Реал Мадрид.

Отново добри изяви имаше младокът Аюб Буади. 17-годишният халф се появи от пейката и подаде за втория гол, дело на Митчъл Бакер в 72-ата минута.

Мачът започна по-добре за Тулуза. Защитата на гостите опази звездата на Лил Джонатан Дейвид, а в 39-ата минута Закария Абухлал стигна до една отбита топка и я прати в мрежата.

В началото на второто полувреме Джонатан Дейвид уцели гредата, а в 57-ата минута Андре Гомеш материализира надмощието на домакините - 1:1.

Смените също помогнаха на Лил. Бакер влезе в 67-ата минута и малко по-късно донесе победата на своя отбор. Нидерландският бранител беше изведен от Буади и наказа стража на Тулуза Гийом Рест.